Optymalizacja ekologiczna
w firmach, instytucjach administracji publicznej oraz szkolnictwie wyższym

 

Zdobyte w ciągu ponad 30 lat doświadczenie pozwala nam na przeprowadzanie zaawansowanych oraz miarodajnych analiz urządzeń drukujących w różnego rodzaju firmach oraz jednostkach administracji publicznej. Optymalizacja ekologiczna pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko oraz zaoszczędzić pieniądze.


Jak zadbać o ekologię - optymalizacja ekologiczna jako rozwiązanie dla każdej odpowiedzialnej firmy i instytucji

Każda firma i instytucja wpływa na środowisko naturalne. W Polsce energia elektryczna w dalszym ciągu jest w prawie 80% pozyskiwana ze spalania paliw kopalnych. Sprawia to, że nawet małe firmy generują znaczący ślad węglowy. Nie ulega wątpliwości, że zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych jest obowiązkiem wszystkich firm i instytucji, na całym świecie. Optymalizacja ekologiczna umożliwia znaczące obniżenie przez firmę: śladu węglowego (emisji CO2), produkcji elektrośmieci, zużycia papieru, a także emisji szkodliwych dla zdrowia gazów i nanocząsteczek.


Konsekwecją optymalizacji ekologicznej jest obniżenie kosztów

Odpowiednio przeprowadzona optymalizacja ekologiczna w firmie to nie tylko zauważalne oszczędności finansowe dla przedsiębiorstwa, ale także dbałość o środowisko. Urządzenia drukujące oraz wielofunkcyjne zużywają bardzo dużo energii elektrycznej. Wydatki te rosną jeszcze bardziej, gdy w swojej pracy wykorzystujemy przyrządy stare oraz nieposiadające odpowiednich podzespołów eksploatacyjnych. Jednym z rekomendowanych przez nas sposobów na ograniczenie wydatków wewnątrz jednostki jest montaż paneli fotowoltaicznych. Wymiana drukarek laserowych na elektryczną nawet o 100 procent!Chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda optymalizacja ekologiczna?
Przeczytaj artykuł.


Otrzymaj ofertę lub więcej informacji - wypełnij formularz