Zastanawiasz się, w jaki sposób usprawnić firmowy workflow? Szukasz oprogramowania, które będzie wspierać nie tylko specjalistów z działu kadr i płac? Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj 4 kroki, jakie należy wykonać, decydując się na inwestycję w program do zarządzania firmą. Gorąco zachęcamy do lektury.
Zarządzanie przedsiębiorstwem za pomocą nowoczesnych narzędzi informatycznych stało się standardem, za którym podążają biznesy z wielu zróżnicowanych sektorów. Na rynku nie brakuje rozwiązań adresowanych bezpośrednio do poszczególnych branż. Dzięki temu podmioty działające handlu, usługach, produkcji, a nawet edukacji czy administracji publicznej mogą wybrać dedykowane oprogramowanie. Planując inwestycję w program do zarządzania firmą warto zastanowić się, który aspekt jego funkcjonalności (np. generowanie oszczędności czy usprawnienie komunikacji wewnętrznej) będzie odgrywać kluczowe znaczenie.
Jeszcze kilka lat temu praca w ramach home office była rozpatrywana jako pozapłacowy benefit, będący marginalnym zjawiskiem na rynku pracy. Obecnie system hybrydowy oraz zdalny jest uznawany za nieoceniony atut, który pozwala przetrwać bez szwanku trudną sytuację pandemiczną. Upewnij się, że wybrane oprogramowanie do zarządzania firmą wspiera rozwiązania chmurowe oraz wszelkie formy zdalnej komunikacji. Ponadto, zwróć uwagę, czy oferuje bezpieczne (szyfrowane) wideorozmowy, dzięki którym Twoja firma będzie mogła działać w trybie zdalnym.
Jeśli prowadzisz firmę, której specyfika pracy obliguje do prowadzenia znacznej ilości papierowych dokumentów, z pewnością zastanawiasz się, czy proces ten można dodatkowo usprawnić – zarówno poprzez ograniczenie liczby wydruków, jak i redukcję ich kosztów. Program do zarządzania firmą powinien zadbać o bezpieczeństwo danych wrażliwych oraz umożliwić wdrożenie praktycznych funkcjonalności, takich jak wydruk podążający czy poufny. Co więcej, jeśli dokumenty zawierają dane osobowe, koniecznie zadbaj aby oprogramowanie spełniało wymagania RODO do ich przetwarzania. W przeciwnym razie Twojej firmie mogą grozić kłopoty z tytułu nieprzestrzegania obowiązujące prawa w zakresie ochrony danych osobowych.
Skuteczność wdrożonego oprogramowania powinna być poparta stosownymi raportami. Dlatego system powinien generować statystyki na temat monitoringu sieciowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych oraz przesyłać alerty na temat napotkanych trudności i błędów. Monitoring zarówno zadań jak i urządzeń biurowych jest jednym z warunków sprawnego funkcjonowania biura.
Ciekawi Cię, który program do zarządzania firmą spełnia wszystkie kryteria opisane w powyższych krokach? Zapoznaj się z funkcjonalnościami systemów Documaster i wybierz idealne oprogramowanie dla biznesu. Systemy przeznaczone są dla każdego przedsiębiorstwa działającego na znacznej liczbie papierowych wydruków. Już dziś poznaj wszystkie możliwości naszego autorskiego oprogramowania i przekonaj się, że usprawnienie codziennej pracy Twojej firmy może być prostsze niż sądzisz.