Praca na dokumentach elektronicznych to codzienność zarówno w przedsiębiorstwach, jak i instytucjach. Ich zaletą jest także możliwość archiwizacji i przechowywania plików przez wiele lat. Z artykułu dowiesz się, jakie oprogramowanie wybrać aby stworzyć bezpieczne archiwum dokumentów elektronicznych.
Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z rozwiązania chmurowego. Ale skąd będziesz mieć pewność, że wybrany system jest bezpieczny? Zwróć uwagę na najważniejsze aspekty:
Warto również wybrać archiwum elektroniczne dopasowane do branży. Polecanym oprogramowaniem dla firm jest np. Documaster Office in the Cloud, które nie tylko pełni funkcję archiwum dokumentów elektronicznych, ale również umożliwia pracę zdalną.
W administracji publicznej i dla samorządów rekomendujemy Documaster History, który dodatkowo pozwala wydzielić repozytorium i udostępnić je np. mieszkańcom do celów edukacyjnych.
Documaster Campus – nasza platforma edukacyjna – posiada dodatkowo funkcję elektronicznego tornistra i umożliwia prowadzenie lekcji i zajęć online.
Najpopularniejszym sposobem rozliczania za korzystanie z archiwum elektronicznego jest abonament. Najczęściej usługa jest więc opłacana miesięcznie lub z góry na rok. W szczególnym przypadku dostęp do takiego systemu może być sfinansowany w całości bądź w znacznej części z dotacji.
Bezpieczeństwo i jasny sposób rozliczenia usługi to bardzo ważne aspekty. Ale nie zapomnij o użyteczności! Zwróć uwagę, czy oprogramowanie posiada intuicyjny interfejs i czy możesz bez problemu korzystać z niego także w wersji mobilnego. W obecnych czasach – gdy na co dzień wykorzystujemy do pracy i nauki smartfony oraz tablety – responsywność aplikacji to nie przywilej, to konieczność.